Najlacnejšie PZP

Najlacnejšie PZPKto by nechcel ušetriť zopár eur, keď má možnosť? Snáď len ten, kto má dostatok peňazí. Výborným je, že túto možnosť môže využiť skutočne každý. Ešte k tomu ide aj o bezplatný spôsob nielen výpočtu, ale aj porovnania, prípadne uzatvorenia najlacnejšieho PZP na trhu. Hoci možno máte málo peňazí, túto povinnosť rozhodne netreba podceňovať. Nakoľko ju nariaďuje zákon, pri jej nerešpektovaní hrozia pomerne vysoké pokuty. Ba čo viac, pri spôsobení škôd či už materiálnych alebo zdravotných by ste všetko museli hradiť z vlastného vrecka. V opačnom prípade by vám vo veľkej miere pomohla poisťovňa, v ktorej by ste si poistnú zmluvu uzatvorili. Nech si vyberiete akúkoľvek poisťovňu, tak najlacnejšiu zákonnú poistku získate práve online.

Čo všetko pokrýva najlacnejšie PZP?

Je to veľmi individuálne, nakoľko sa akciové ponuky poisťovní obmieňajú a vždy môže cenovo najlepšie niečo iné. Raz to môže byť iba základ, ktorý by bežnému šoférovi určite postačoval. No inokedy to zas môže byť nejaké širšie krytie, ktoré môže obsahovať aj ponuku z havarijného poistenia. Preto je vždy najlepšie si urobiť porovnanie, ktoré vám jednoznačne ukáže nielen to najlacnejšie PZP, ale aj vaše ostatné poistné možnosti. Tak si budete môcť objektívne vybrať také, ktoré vám najviac vyhovuje.
Minimálne poistné krytie pre povinné zmluvné poistenie pri každej poistnej ponuke určuje zákon.

Ide konkrétne o sumy do 5 miliónov eur pri spôsobení zdravotných škôd a do 1 milióna eur pri materiálnych ujmách. Krytie môže byť aj vyššie, záleží na uvážení jednotlivých poisťovní. Pod túto hranicu však žiadna ponuka ísť nemôže. Takisto je dôležité zmieniť, že PZP resp. povinné zmluvné poistenie kryje len škody, ktoré spôsobíte prevádzkou poisteného vozidla iným účastníkom premávky. Ako osobám, tak aj materiálnym veciam. Pokrýva takisto nechcené „čuchnutia“ pri parkovaní, najčastejšie cúvaní.

Výpočet ceny PZP online porovnaním

Odparkovaný športiakUrčite si aj sami uvedomujete, že zisťovať poistné jednotlivých ponúk každej a jednej poisťovne by bolo veľmi zdĺhavé. Nehovoriac o tom, ak by ste sa rozhodli pre osobné zisťovanie. Určite by vás to pripravilo nielen o hodiny, ale aj o dni času. Zatiaľ čo pomocou online formuláru resp. kalkulačkou si môžete urobiť nielen výpočet, ale hneď aj online porovnanie ponúk PZP, pričom vám to najlacnejšie určite neujde. Takéto lacné ponuky si nájdete u všetkých poisťovní jednoduchým spôsobom. Potrebovať budete maximálne 10 minút času.

Na výpočet najlacnejšieho PZP je potrebné zadať technické parametre poisťovaného dopravného prostriedku. Kalkulačka PZP funguje nielen na osobné autá, ale aj na tieto vozidlá:

  • ťažké poľnohospodárske a pracovné vozidlá,
  • autobusy,
  • kamióny,
  • motorky,

ale aj na nemotorové vozidlá ako:

  • prívesy,
  • návesy,
  • malé vozíky atď.

Na každom a jednom môžete ušetriť od pár eur až po niekoľko stoviek. Online kalkulačka vám zaručuje, že to najlacnejšie PZP vám neunikne. Už len tým, že vám zobrazí ponuky viacerých poisťovní. K nim budete mať pridaný aj popis toho, čo samotné poistenie pokrýva. Ak vám teda o cenu nepôjde, možno sa rozhodnete práve na základe poistných parametrov resp. krytia.

Rýchle uzatvorenie najlacnejšieho PZP

Do pobočky nemusíte osobne chodiť dokonca ani v tom prípade, ak ste si niektoré najlacnejšie PZP online z porovnania vytipovali. Priamo vo výpočte kalkulačky oňho môžete požiadať. Delí vás od toho len jeden klik. Klik na vybranú ponuku. Následne vás systém vyzve dopísať niektoré osobné údaje, aby mohli vyhotoviť poistnú zmluvu.

Zmluva k PZP vám príde behom niekoľkých minút po odoslaní vašej žiadosti. Okrem nej v maile nájdete aj jej podmienky, údaje na zaplatenie faktúry a dočasnú zelenú kartu. Faktúru sa pokúste zaplatiť čím skôr a zelenú kartu si nezabudnite vytlačiť, ak už vaša predchádzajúca zmluva nie je platná. Aj takáto provizórna karta totižto plne nahradzuje pri kontrole vozidla policajným zborom originál. Pochopiteľne len istú dobu. Tá predstavuje 30 dní, čo je rovnako aj doba splatnosti faktúry. Po tejto lehote nezaplatené PZP zanikne a vy jazdíte s nepoisteným vozidlom, takže vám opäť hrozia vysoké pokuty.

Neoplatí sa odkladať platbu poistného

Naopak, čím skôr žiadané PZP zaplatíte, tým skôr vám poisťovňa zašle na domácu adresu originál doklady, ktoré si len poskladáte a vložíte do peňaženky. Prípadne do iného obalu na tento typ dokumentov. Určite ho však nezabudnite so sebou mať počas prevádzky poisteného vozidla. Pretože nielen neplatnosť, aj neprítomnosť zelenej karty u nás sa pokutuje. V zahraničí je taktiež nevyhnutná zelená karta.
Ako ste sa mohli presvedčiť, získať to najlacnejšie PZP na trhu nie je vôbec komplikované. O to lepšie, že si ho môžete nielen zistiť, ale aj porovnať a uzatvoriť v pohodlí domova v akejkoľvek hodine. Samotné porovnanie je nezáväzné a bezplatné, takže sa ho určite oplatí využiť. Hlavne ak viete, že vďaka nemu môžete ušetriť až stovky eur.

Pridaj komentár